Երէկ երեկոյեան, Հայաստանի Հանրապետութեան նախագահ Վահագն Խաչատուրեան պաշտօնական այցելութեամբ ժամանեց Աթէնք։ Նախագահին կ՚ուղեկցին խումբ մը նախարարներ եւ պետական բարձրաստիճան պաշտօնեաներ։
Յունաստանի նախագահի մամլոյ գրասենեակէն հրապարակուած հաղորդագրութեան համաձայն, եռօրեայ պաշտօնական յայտագիրի ծիրէն ներս, Վահագն Խաչատուրեան դափնեպսակ պիտի զետեղէ Անծանօթ Զինուորի յուշադամբանին առջեւ, ապա պիտի ընդունուի Յունաստանի իր պաշտօնակից Քոնսթանթինոս Թասուլասին կողմէ, իսկ կէսօրին պիտի ըլլայ պատուոյ ճաշի հիւրը։
Հինգշաբթի օր, Հ.Հ. նախագահը պիտի ընդունուի Յունաստանի խորհրդարանի նախագահ Նիքիթաս Քաքլամանիսին կողմէ։ Այցելութեան ընթացքին նախատեսուած է շարք մը երկկողմանի համաձայնագիրներու ստորագրութիւնը, ինչպէս նաեւ առեւտրատնտեսական ու մշակութային բնոյթի ելոյթներ, որոնց պիտի մասնակցի նախագահը եւ իր գլխաւորած պատուիրակութիւնը։